Engelli ve yaşlılar için tedaviyi kolaylaştıran uygulama

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi engelli ve yaşlı hastaların tedavilerini daha rahat yaptırabilmeleri için “Acil Çağrı Butonu” uygulaması başlattı.

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği ile hastane yönetiminin çalışması sonucu hayata geçirilen uygulamayla engelli ve yaşlılar, hastanenin bahçesi ve bina içindeki 14 farklı noktaya yerleştiren butona basmaları durumunda yanlarına yönlendirilen görevlinin yardımıyla tedavilerini yaptırabiliyor.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Emin Demirkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sistemle muayene ve tedavi işlemlerinde zorlanan engelli ve yaşlılara hastane personelinin refakat etmesinin sağlandığını söyledi.

Butona basılması durumunda hastanedeki ana kumanda merkezinde çağrının hangi noktadan yapıldığının tespit edildiğini anlatan Demirkol, “Ardından görevli bir personel harekete geçiyor. Yardım çağrısında bulunulan alana giderek engelli, yaşlı ya da hamileliğin son dönemlerinde olan kadınlara tedavi süresi ve hastanedeki tüm işlemleri boyunca yardımcı oluyor” diye konuştu.

Sistemden faydalanan 75 yaşındaki İsmail Güven de hastaneye kan tahlili yaptırmak için geldiğini, butona basmasının ardından bir görevlinin kendisine refakat ettiğini dile getirdi.

Sağlık sektöründe artık çok güzel uygulamalar olduğunu anlatan Güven, özel hastane standartlarında tedavi hizmetlerinden yararlanmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Bir cevap yazın